Gururluyuz, Çünkü Türk Şirketlerinin Değişim ve Globalleşme Sürecini Kol Kola Yaşadık.

PDR Group Şirketleri, geçen çeyrek asırda Türkiye’nin hemen sektöründe faaliyet gösteren şirketlere hizmet vermişler ve her sektörün dinamiğini, şirketlerin yapısını, önceliklerini, sorunlarını ve ellerinde tuttukları fırsatları yerinde görmüş ve çözümler geliştirmişlerdir.

Bir anlamda, PDR Group’un hikayesi, 1983 yılında Türkiye’nin dışa açılması ile başlayan globalleşme sürecinde Türk Şirketleri ile birlikte gelişim ve değişim hikayesidir. Geçen sürede, şirketler değiştikçe, biz de değiştik, biz değiştikçe şirketlere değişimi anlattık. Türkiye ekonomisi değiştikçe, dışa açıldıkça, teknoloji ilerledikçe, var olan konseptlerimizi yeniledik ve yeni alanlarda yatırımlar yaptık.

Kurulduğumuz günden itibaren herhangi bir kuruluşa danışmanlık yapacak bilgi birikiminbe tabii ki sahip değildik. Ancak, temsilcisi olduğumuz şirketlerin belli sektörlerde başlattıkları ve başarıyla tamamladıkları projelerden edinilen tecrübelerini Türkiye’ye taşıdık. 1990 yılında, THY’nin değişim projesinde yer almamız, TMI’ın havayolu sektöründeki büyük itibar ve tecrübesinin Türkiye’ye taşınmasından öte bir şey değildir. Aradan 25 yıl geçmesine rağmen, THY’de hala bir TMI etkisinin olması bu yüzdendir.

PDR Group Şirketlerinin en büyük avantajı 50’ye yakın ülkede, kurumsal eğitim alanındaki dünyanın en geniş ağının bir parçası olmasıdır. Bu avantaj, bize herhangi bir konuda söyleyecek sözümüzün, önerecek bir çözümümüz olmasını sağladı. Geçen süre içinde, biz de artık içinde bulunduğumuz global ağa büyük katkılarda bulunduk.

Bugün 3.500 kadar şirketin 700.00’e yakın çalışanını eğitmiş bir şirket olarak faaliyetlerimizi sürdürürken, PDR Group olarak değil, her bir grup şirketinin uzmanlık alanlarına bakmak daha doğru olacaktır, çünkü her bir kuruluş değişik sektörlerde daha fazla uzmanlaşmıştır.

PDR Group Şirketlerinin hangi sektörlerde neler yapmakta olduğunu şirketlerin web syfalarından öğrenebilirsiniz.