Meltem Şakarcan (PCC, ACTP)
İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, PDR Group

Meltem Şakarcan, 2009’dan bu yana yürüttüğü İcra Kurulu Başkanlığı görevinde, PDR Group şirketlerinin ve markalarının büyümesinden sorumlu oldu. İcra Kurulu Başkanı olmadan önceki görevi olan Telephone Doctor Genel Müdürlüğü sırasında 3 sene içinde şirketin 3 kattan fazla büyümesini sağlayan Meltem Şakarcan, PDR Group İcra Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra grup şirketlerinin yönetim kurullarında da görev alıyor.

Meltem; liderlik sorumluluklarının yanında aynı zamanda koç ve danışman olarak da çalışmakta olup, öz sermayeyi büyütmek, daha iyi yönetmek ve liderlik etmek konularında danışmanlık veriyor.
Meltem, evlidir ve SHIFT! Kitabının ortak yazarlarından biridir.


Ayşegül Drahşan
Genel Müdür, PDR International

2015 yılında görev geldiğinden bu yana Ayşegül Drahşan, PDR International’ın büyümesinden sorumlu oldu.

Yeditepe Üniversitesi’nden mezun olduğundan bu yana önce reklam sektöründe daha sonra FED Training ve Danışmanlık firmasında proje yöneticisi olarak çalıştı ve FMCG, Otomotiv, İlaç, Bankacılık gibi sektörlerde „inovasyon“ ve „müşteri deneyimi“ başta olmak üzere pek çok projede yönetici olarak görev aldı.

Ayşegül PDR Group’a 2009 yılında Satış Müdürü olarak katıldı ve görevi sırasında 2010 yılında “Emerging Young Talent of the Year” ve 2011 yılında Hyundai Satış Akademisi Projesi ile “Initiative of the Year” ödüllerini kazandı.

PDR International Genel Müdürlüğü görevinden önce Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Bugün PDR International Genel Müdür’ü olarak görev yapıyor ve PDR Group şirketleri arasında sinerjiyi geliştirmek için sorumluluk alıyor.

Ayşegül, evli, bir çocuk annesi ve SHIFT! Kitabının ortak yazarlarından biridir.


Nurdan Gülay
Genel Müdür Yardımcısı, PDR International

Nurdan Gülay; İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen firmalarında; reklam, halkla ilişkiler ve eğitim alanlarında yönetici olarak çalıştı.

Kariyerine Çelebi Havacılık Holding’te Anlaşmalar ve Pazarlama Departmanı Müdür Yardımcısı olarak devam etti ve görevi sırasında ulusal ve uluslar arası havayollarının, yer, yolcu ve yakıt hizmetlerinin satış, pazarlama ve koordinasyonunu yönetti.

Nurdan 1997 yılında PDR International’a katıldı ve o zamandan bu yana çok sayıda büyük projeyi yönetti. Görevlerinin arasında; eğitim ihtiyaç analizlerinin planlanması ve yapılması, kurumlar için gereksinim ve beklentilere uygun gelişim projelerinin tasarlanması ve sunulması, büyük müşterilerin yönetimi, eğitim danışmanlarının yönetimi ve gelişimi, müşteri ilişkileri, yeni projelerin geliştirilmesi ve pazarlama aktivitelerinin yönetilmesi sayılabilir.

Nurdan, yıllar içinde; “Business Developer of the Year” ve “Collaborative Projects Development Awards” ödüllerini aldı.

Nurdan Gülay, PDR International'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya ve uluslararası projelerde önemli sorumluluklar almaya devam ediyor.


Elvin Coşkun
Genel Müdür, Telephone Doctor Türkiye

Elvin Coşkun kariyerine, henüz üniversitede öğrenci iken, Türkiye’nin en büyük çağrı merkezlerinden biri olan Pamukbank Dialog’ta çağrı merkezi elemanı olarak, Telephone Doctor’un da kurulduğu yıl olan 1997’de başladı.

Telephone Doctor’un ilk seminer katılımcılarından olan Elvin; Pamukbank’tan ayrıldıktan sonra 2007 yılına kadar Avea’da Müşteri İlişkileri Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra kariyerine eğitim ve danışmanlık sektöründe devam etme kararı aldı ve Telephone Doctor Türkiye’ye katıldı.

Elvin Coşkun 2010 yılından bu yana Telephone Doctor Genel Müdürü olarak görev yapıyor ve çağrı merkezi sektörünün önde gelen danışmanlarından biri olarak anılıyor. Liderlik sorumluluklarının yanında aynı zamanda koç ve danışman olarak çağrı merkezi yöneticilerine destek veriyor.

Elvin, evli, iki çocuğu annesi ve çağrı merkezi sektöründe pek çok yeni eğitim programının yaratıcısı.


Çetin Özyurt
Genel Müdür Yardımcısı - Finans ve Muhasebe, PDR Group

Çetin, Marmara ve Anadolu Üniversite’lerinden çift ana dal yaptıktan sonra kariyerine üretim sektöründe Finansal İlişkiler Yöneticisi olarak başladı ve 2004 yılında SMMM sertifikası aldı.

Çetin, 2005’te PDR Group’a katıldı. Halen grubun büyüme stratejisi doğrultusunda finansal stratejilerin uygulanmasından ve tedarikçi ilişkilerinin yürütülmesinden sorumlu olduğu görevine devam etmektedir.

Çetin, evli ve iki çocuk babasıdır.