Ali Emre
Yönetim Kurulu Başkanı, PDR Group

Ali Emre, Arthur Andersen Türkiye ve NCR Türkiye’de çalıştıktan sonra 1989 yılında PDR Group’u kurdu. Başlangıçta TMI’ın lisansörü olarak kurulan grup daha sonra Ali Emre tarafından Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık firması ve kendi alanında bir ilk olarak konumlandırıldı.

PDR Group, stratejik ortaklıklar ile organik olarak, Türkiye içinde ve dışında satın alma ve /veya birleşmeler yolu ile inorganik olarak büyüdü ve bazı değişimler ve eklemeler sonrası, her biri kendi alanında eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürüten sinerjik şirketler olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Ali Emre; farklı firmaların danışma kurullarında görev yapıyor, işini büyütme ve bir üst seviyeye çıkarma amacında olan paydaşlar ile yaptığı çalışmalarda, büyümeye, verimliliği artırmaya ve rekabet avantajı konularına odaklanarak, kurumlara sonuçlara ulaşma konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Ali Emre, müşterilerin büyümelerini aksatan dönüm noktalarının ve yapay engellerin yönetilmesindeki ustalığını ve becerisini danışmanlık yaptığı kurumlara sunmaktadır.

Ali Emre, 2010’da PDR Group’taki aktif liderlik görevini devretti ve sorumluluklarına Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Ali Emre, aynı zamanda “MBÖ / Management by Öylesine” isimli iş kitabının da yazarı.


Meltem Kömürcüoğlu Emre
Yönetim Kurulu Üyesi, PDR Group

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, bankacılık ve finans sektörlerinde yöneticilik pozisyonlarında çeşitli görevler alan Meltem Kömürcüoğlu Emre, 1990’da radikal bir karar ile PDR Group’a katıldı ve grubun kuruluşunda son derece önemli roller üstlendi.

Meltem Kömürcüoğlu Emre; 1997 yılında CC Academia’nin kuruluşunu ve stratejik yapılanmasını gerçekleştirdi ve aynı zamanda PDR Group Yönetim Komitesinde görev aldı.

Meltem, 2005’ten bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olup evli ve iki çocuk annesidir.